Наші друзі

Національна бібліотека України для дітей

Рівненська обласна бібліотека для дітей

Статистика
Заходи для дітей:

Будь в тренді. Читай українське! Друк e-mail

 

Дана виставка знайомить з класикою української літератури новинками сучасних українських письменників. Запрошуємо до читання!

Шевченко Т.Г. Кобзар. – Х.: Школа, 2007. – 352с.

До збірки увійшли вірші, поеми, балади, створені великим українським поетом Т.Г.Шевченком у період з 1837 до 1861 року.

 

 

 

 

 

 

Франко І. Земле, моя всеплодющая мати… - К.: Веселка, 2000. – 398 с.
Вірші, оповідання та казки класика української літератури Івана Яковича Франка (1856—1916).

 

 

 

 

 

 

Брати Капранови Забудь – річка. Роман. – К.: Нора – Друк, 2016. – 554с.

Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем — Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР — у Червоній армії, а польський жовнір — в УПА. Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею — долею українця у Другій світовій війні. Назва роману походить від старого язичницького символу — Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

 

Марко Рудневич. Я з Небесної Сотні. - Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014.

Герой повісті молодого письменника Марка Рудневича чимось нагадує селінджерівського Голдена Колфілда. 19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя — про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції... Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею — Макса зі Сміли...

 

Сашко Дерманський. Чудове Чудовисько і Погане Поганисько. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 288 с.

Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Улюблений дитячий письменник Сашко Дерманський зумів і Майдан відстояти, і третю частину трилогії дописати! Та ще й яку!.. Блискучі діалоги, живописні характери, природна й багата художня мова яскраво засвідчують, що Сашко Дерманський гідно продовжує літературні традиції наших веселих класиків — від Котляревського й Гоголя до Остапа Вишні і Всеволода Нестайка...

 

 

Дмитро Білий Шлях Срібного Яструба. – Донецьк: ПП «ЦСО». – 2007. – 304с.

Роман «Шлях Срібного Яструба» переносить читача у стародавні часи, коли у наддніпрянських степах вирували бурхливі події, пов’язані з Великим переселенням народів. Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, примусить читача поринути з головним героєм роману — молодим скіфом Атеєм — у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, дозволить познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи.

 

Всеволод Нестайко Чарівний талісман. – К. – Країна  Мрій. – 2015. – 288с.

До збірки увійшли три повісті: «Таємниця Віті Зайчика», «Чарівний талісман» і «Повість про те, як школярі побували в доісторичному часі і чим це закінчилося». У цих творах ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій.

 

 

Дерманський О. Король Буків, або Таємниця Смарагдової книги. - Вінниця: Теза, 2005.-160 с.

Чи любиш ти загадки й таємниці? Часто доводиться докласти неймовірних зусиль, щоб розгадати таємницю, та й то не завжди вдається це зробити.Втім, якщо за справу беруться справжні друзі, їм до снаги здолати хоч які перепони. Героєві цієї книжки, малому буці Гаврикові, також пощастило з друзями: в найскрутнішу хвилину він може покластися на симпатичну драконицю Джульєтту, мудрого лепрехуна Шмигуна, передбачливого пугача Понтія та дрібненького горобчика Петяку. А хто вони такі, оті буки та лепрехуни?Швидше починай читати цю книжку — і знатимеш. А заодно й дізнаєшся, чи вдалося Гаврикові й компанії здолати лихого чаклуна Нарита й розгадати таємницю Смарагдової книги.

 

Есаулов О. Таємниця Великого Сканера: повість. – К.:Гамазин, 2009. – 192с. – (Серія «Під партою»).

Комп’ютерний світ знову потребує допомоги. На планеті Ц з’явився Великий Сканер, потім гаплик, невідомий вірус, заражені... Тут якась таємниця, хтось зазіхає на повну й безконтрольну владу...Розгадати таємницю можуть реальні люди, тому й експедиція у складі знавців віртуальних ігор вирушила на порятунок. Приєднуйся: ти можеш врятувати Заекрання!

 

 

Воронина Л.Суперагент 000. Таємниця золотого кенгуру. Дитячий детектив: - 3–е вид., переробл. і доп. – Вінниця, ПП «Видавництво «Тезис»; «Соняшник», 2004. – 192с.:іл.

До нової книжки Лесі Ворониної увійшли детективні повісті: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях» і «Таємниця золотого кенгуру». Герой цих повістей — нездоланний Суперагент 000 Гриць Мамай — розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі, викривши міжнародну терористку бабусю-ніндзя.

 

Андрій Кокотюха. Таємниця підводного човна. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 272 с.

Таємниця підводного човна – третя частина популярної детективної серії. Перша частина – “Таємниця козацького скарбу”, друга – “Таємниця зміїної голови”. Третя книжка про життя сучасних школярів, що полюють за скарбами, пропонує ще більше пригод і несподіваних відкриттів. Троє друзів – Данило й Богдан, їхня приятелька Галка і звістно придурковатий страус на прізвисько Футбол в цій частині поринають у підводні пригоди. Сама книга чудова та змістовна. На фоні пригодницького детективу розкривається багато цікавої інформації.

 

Олександр Есаулов. Канікули для Інформи. – К.: Зелений пес, 2007. – 376 с.

Літо – час для канікул і пригод. Це відомо усім. Тому якщо принцеса Заекрання Інформа відпочиватиме влітку у свого приятеля, звичайного хлопчика Сергійка, це нікого не здивує: ані самого Сергійка, ані його друзів, ані злісного віруса Макровіра, який готує для принцеси та її батька, Великого Процесора, страшну пастку. Звісно, підступний вірус не вперше атакує Заекрання (див. книжки Олександра Есаулова “Gameover!” та “Антивірус”), але здається, цього разу він вигадав щось неймовірне. Йому майже вдалося реалізувати свій план, але… Інформа зникла, її не можуть розшукати ні друзі, ні вороги. Хто перший розгадає заплутану таємницю? Можливо, саме ти?

 

Оксана Сайко. Новенька та інші історії. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2012. – 192 с.

13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться — може, вперше в житті і часто в драматичних ситуаціях — зробити рішучий вибір на користь або добра, або зла. Так вони пізнають людей і пізнають себе. Які методи годяться в боротьбі за перемогу на конкурсі краси? Що робити, коли товариш в біді — бігти за дорослими чи намагатися рятувати самому? Чим «віддячити» не надто доброзичливому учителеві — осудом, а чи співчуттям?..

 

 

 

Нестайко В. Пригода в кукурудзі. – К.: Країна мрій, 2010. – 208с.: іл.

Прекрасний збірник оповідань визнаного майстра української дитячої літератури Всеволода Нестайка.Тут і кумедні випадки, і повчальні моменти, й захопливі пригоди.

Як відризнити правду від брехні?Як не втрачати здорового глузду у ризикованих ситуаціях? Як знайти справжньго друга й самому навчитися дружити? Все це, та ще багато цікавого, юний читач знайде у чудових, веселих оповіданнях Всеволода Нестайка.

 

 

Топська Н. Дівчина-легенда. - К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа", 2016. - 48 с.

Книга розповідає про українську народну співачку Марусю Чурай, ім'я якої стало світлою пісенною легендою. Подробиці її життя оповиті серпанком століть,   та люди трепетно зберігають святу пам'ять про незвичайну й талановиту дівчину. Її трагічна   та яскрава доля нікого не може залишити байдужим. Книга адресована дітям середнього та старшого шкільного віку.

 

 

 

Наталія Тучинська. Спілка рудих. Скарби. – К.: Зелений пес, 2008. – 384 с.

Хочеш чогось нового і несподіваного? А як тобі здійснити вилазку у підземелля? Тоді приєднуйся до вже бувалих диґерів - шукачів таємниць, Спілки Рудих! Але будь готовим до цікавих і неймовірних пригод, надзвичайних і загадкових ситуацій, шалених вчинків і небезпечних ігор. Та пам'ятай, що за рогом можуть підстерігати справжні небезпеки!

 

 

 

Пагутяк Г.Книгоноші із Королівства. Пригодницький роман. – Тернопіль: Джура, 2007. – 168с.

Події другої книги про Королівство відбуваються через рік. Знову Королівство беруться рятувати діти й коти. Навіщо до Імперії приходять книгоноші, чому їх так бояться, люблять і ненавидять? І чи варто нести світло розуму туди, де воно може само з’явитись? Про все це дізнається читач із нашого, Серединного світу. Авторка врахувала побажання своїх юних і не зовсім юних читачів першої книги, розповівши про нові пригоди знайомих персонажів.

 

Мардус О. Ключ до книги скрижалей: повість. – К.: Фонтан казок, 2016. – 128с.,іл. (Серія «Книжка про мене»)

Ця книжка — історично-пригодницький детектив, у героях якого впізнає себе кожен підліток, якому цікаво розкрити джерела свого роду. Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівни­чого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…

 

 

Рутківський В.Джури козака Швайки. Історична трилогія для дітей. – К.: .: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА,2007. – 430с.

Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи. А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського — одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників.Його дивовижні герої — Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі — з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною — майже нікого…

Лущевська О. Вітер з – під сонця. – К.: Фонтан казок, 2016. – 126.,іл. (Серія «Книжка про мене»)

У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді вже минув рік, але їх усе дужче манить одне до одного. Одначе за цей рік дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату…

 

 

Павленко М. Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських. Пригодницька повість. – Вінниця.: «Теза», 2011. – 285с.

Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.