Наші друзі

Національна бібліотека України для дітей

Рівненська обласна бібліотека для дітей

Статистика
Заходи для дітей:

«Символ 2014 - в дитячій літературі» Друк e-mail

altПропонуємо підбірку творів, де поряд з людиною та    головними  літературними героями виступає кінь – одвічний помічник і друг людини.

 

 

 

 

altМіфи давньої Греції
Головними міфами Еллади є міф «Крилатий кінь» та «Троянський кінь». Ці міфічні оповідання мають заплутаний сюжет. У першому міфі розповідається про крилатого коня Пегаса, який живе серед Муз, а потім переселяється на небо і стає… сузір’ям Пегаса!

 

 

 

altДитяча енциклопедія. Тварини. – розділ: Кінь ст. 315 – 319
В енциклопедії популярно та дохідливо розповідається про коней. Розрізняють дикі та свійські коні. Перші, дикі коні приручив вчений і дослідник Пржевальський.
 

 

 

 

altУкраїнські думи та пісні
До збірника ввійшли такі народні думи і пісні, де змальовано товариство козака та коня: «Смерть козака - бандуриста», «Розлилися круті бережечки», «Козак Голота», «Ой чий то кінь стоїть», «Розпрягайте, хлопці, коней» та інші.
 

 

 

 

altКуприн А. И. Изумруд
Хвилююча розповідь про молодого коня Ізумруда, який відчуває доброту від конюха та небезпеку від начальника конюшні. На життєвому прикладі коня показано, що тварини дуже беззахисні перед підлістю людини.

 

 

 

 

altСвіт-Дивосвіт України. Кінь (ст. 177-182)
В книзі поміщено цікаву інформацію про коней для дітей  молодшого шкільного віку. Виявляється є коні-синоптики, арабські        скакуни, верхові - англійські та орловські. На   додаток є оповідання про коней «Золотий коник» та «Мишатий».
 

 

 

 

altУкраїнські народні казки
Збірник українських казок знайомить юних читачів з народними казками: «Кінь і собака», «Кінь і осел», «Вовк і кобила».
 

 

 

 

 

altДжемс Віль Димок
Книга про щирі теплі стосунки ковбоя Клінта та симпатичного коня на кличку Димок. Клінт розгледів і викохав у коня все найкраще, але життя двох друзів не завжди складається безхмарно…

 

 

 

 

altЄршов П. Конек-Горбунок
Головний герой казки Іванко-дурник потрапляє у різні складні ситуації із яких його виручає та вірно служить Коник-Горбоконик. Алегоричний сюжет твору змальовує несприйняття  суспільством неповносправних людей та тварин.

 

 

altКоцюбинський М. Ялинка
У оповіданні змальовано хвилюючі пригоди хлопчика Василька в зимовому лісі, де коні стають його вірними друзями та рятівниками. Тварини самі знаходять дорогу та рятують себе та хлопчика  від вовків.
 

 

 

 

altПаустовский К. Теплый хлеб
Символічна казка про те, як у село приходить кінь, вірно служить людям та працює. Негаразди почалися в селі коли хлопчик Філька образив коня. І тільки тоді, коли хлопчик усвідомив свій гріх і перепросив коня, до людей знову повернулося благополуччя…